Objednávky posielame. Pre vrátené veci pošleme kuriéra. Vrátiť môžete do 365 dní.
» Hodinky » Pánske » Casio » G-Shock » Original » GA-100

Hodinky Casio G-Shock Original GA-100B-4AER

Casio G-Shock Original GA-100B-4AER Casio G-Shock Original GA-100B-4AER
Pánske hodinky - živicový remienok, pryskyřice puzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
2ks skladom ihneď na odoslanie
Doručíme do štvrtku 24.9.  viac o doručení a dostupnosti

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do štvrtku 24.9.
Osobný odber v Ostrave:ešte dnes na predajni

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

Mohlo by se Vám hodit
+ Gravírovanie, 32,00 €
+ Darčekové balenie, 2,00 €
99,90 € strážiť cenu
+ výmena batérie vrátane tlakovej skúšky na 2 roky zdarma
+ úpravy remienka na 2 roky zdarma
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ možnosť gravírovania (vyrytie venovania) 32,00 €
Pridať k porovnaniu Dotaz na zboží

G-Shock GA100B-4A technické parametre

Všeobecné
Číslo tovaru023021
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radG-Shock / Original
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť70g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Alternativní označeníG-Shock GA-100B-4A
GShock GA100B 4A
Ciferník
Ciferníkkombinovaný
Lunetapevná, žádná
Luminiscencianie je
Remienok
Materiál remienkaživica
Obvod21.5cm
Min.obvod14cm
Typ zapínaniapřezka
Šírka remienku22-30 mm
Puzdro
Materiál puzdraživica
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Priemer51,2mm (veľké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka16,9mm
Pohon / strojček
Pohonquartz
PôvodJaponsko
StrojčekCasio 5081
Presnosť±15s za mesiac
BatériaCR1220 (životnosť 2 roky)
Funkcie
Alarm Automatický kalendár Dátum Deň v týždni Duálny čas Odolnosť proti magnetismu Odolnosť proti nárazu Odpočítavacie stopky Osvetlenie Režim 12/24 Stopky (Chronograf) Svetové časy Ukazovateľ mesiaca Ukázateľ rýchlosti

Video - Casio G-Shock Original GA-100B-4AER

Prvý model G-Shock GA-100 uzrel svetlo sveta v roku 2010 a veľmi rýchlo sa stal bestsellerom. Niet divu. Toľko funkcií a hlavne odolnosti, nevie za ich predajnú cenu žiadny iný výrobca ponúknuť. Dôkazom ich obľúbenosti aj fakt, že Casio každý rok prichádza s novými farbenými kombináciami a celkovo už ich vyrobilo mnoho desiatok.

Casio je nazýva "X-Large Combi", pretože majú kombinovaný číselník (analógový + 4 malé LCD digitálne) a sú dosť veľké (priemer 51mm). Ale nenechajte sa zmiasť. Vďaka šikovnému prevedeniu a hmotnosti len 70g, ju na ruke takmer necítite a na pohľad vôbec nevyzerajú nadrozmerné.

Okrem funkcií, ktoré sú pre G-Shock typické (stopky, odpočítavacie stopky, svetové časy, alarm a osvetlenie) ponúka ešte digitálny tachometer prepojený s chronografom (stopkami), ktorý Vám vzhľadom k zadanej vzdialenosti a stopkami nameranému času, dokáže ukázať priemernú rýchlosť.

GA100 sú military hodinky a hlavne ich kamuflážované varianty sú obľúbené medzi vojakmi. Civilistom skvele poslúžia všade tam, kde sa dá očakávať častý stret hodiniek s okolím. Majú odolnosť proti nárazom, otrasom, magnetizmu a sú skvelo chránené proti vniknutiu vody (200M).

Číselník osvetľuje jediná LED dióda (automaticky po náklonu hodiniek k tvári). Čas teda v noci odčítate, ale pretože je osvetlenie veľmi slabé, vyžaduje to trochu trpezlivosti s hľadaním rúčok, ktoré nemajú luminiscenciu. Napríklad strážca pracujúci v noci by mohol rýchlo s osvetlením týchto hodiniek stratiť trpezlivosť. S tlačidlami sa vďaka ich veľkosti a antišmykovej úprave ľahko manipuluje, napríklad aj v rukaviciach. Oproti vyšším modelom však nie je možné zapnúť "pípnutie" pri stlačení tlačidla. V nastavení si môžete zapnúť iba zvukovú signalizáciu celej hodiny.

Pánsky športový model hodiniek CASIO GA 100B-4A je v kombinácii analóg-digital. Vynikajú odolnosťou voči nárazom, vibráciám a magnetickému polu. Hodinky zobrazujú základné funkcie - dátum, 5 nezávislých alarmov a možnosť hodinového pípnutia, stopky na 100 hodín s presnosťou 1/1000 sekundy, odpočet, svetové časy v 29 časových pásmach a 48 mestách, automatické podsvietenie pomocou diód, ručičky synchronizované s digitálnym časom, možnosť voľby režimu 12/24, ukazovateľ priemernej rýchlosti po zadaní dĺžky trasy, plno automatický kalendár nastavený do roku 2039. Chod hodiniek zaisťuje Quartz batéria. Hodinky majú minerálne sklo. Výrobca zaisťuje vysokú vodoodolnosť 200M - potápanie s dýchacím prístrojom.

Vlastnosti

Stopky (1/1000sec, 100hr)

Stopky s presnosťou 1/1000sec a maximálnym chodom 100hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Automatické LED osvetlenie

Predovšetkým pri modeloch s digitálnym displejom zaisťujú osvetlenie LED diódy. Vďaka nim ľahko určíte čas i za znížených viditeľnostných podmienok. Osvetľovací mechanizmus reaguje na polohu prístroja. Ak nastavíte ruku do vodorovnej pozície a zápästie s hodinkami natočíte smerom k tvári, približne do uhlu 40°, diódy sa rozsvietia. V prípade dobrej viditeľnosti alebo v situáciách, kedy môže byť svetlo z hodiniek rušivým elementom (kino, divadlo, riadenie auta a pod.), je možné funkciu automatického LED osvetlenia vypnúť.

Odolnosť voči magnetickému poľu

Hodinky sú skonštruované tak, aby boli chránené proti magnetickému poľu.

Odolnosť voči stresu

Hodinky sú skonštruované tak, aby odolávali vibráciám, otrasom a nárazom.

Režim 12/24

Čas môže byť zobrazovaný v 12 alebo 24 hodinovom formáte. Napr. 1:35 alebo 13:35.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Odpočítavacie stopky s opakovaním (24hr / 1sec)

Stopky, ktoré počítajú vzad. Pokiaľ stopky dosiahnu času 0, vydajú hodinky desaťsekundový tón a začínajú odpočítavať rovnaký časový úsek opäť. Táto funkcia je užitočná napr. pre ľudí, ktorí berú pravidelne lieky. Stopky je možné nastaviť maximálne na 24hr, s odpočtom po 1sec.

1x denný alarm, hodinový signál

Denný alarm upozorňuje každý deň v rovnakú dobu, ktorú si nastavíte. Hodinky majú 1x alarm. Hodinový signál Vás upozorní každú celú hodinu.

Snooze alarm

Táto funkcia umožňuje opakované upozornenia. Vždy, keď vypnete alarm, ozve sa za pár minút opäť, pokiaľ ho úplne nedeaktivujete.

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Zobrazenie rýchlosti

Zadáte vzdialenosť k cieľu a stlačíte tlačidlo stopiek, aktuálna rýchlosť sa Vám zobrazí na displeji.

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Remienok zo živice

Remienky z umelej živice sa dokážu ideálne prispôsobiť Vášmu zápästiu. Nie sú klzké a netočia sa, čím sa citeľne zvýši Vaše pohodlie pri nosení hodiniek. Živica je pružná, odolná a má pomerne dlhú životnosť. Tento materiál neabsorbuje pot a jeho povrch je ľahko umývateľný. Disponujú ním predovšetkým športové modely hodiniek. Nespornou výhodnou tohto materiálu je široká ponuka farieb, v ktorých je možné hodinkové komponenty vyrábať.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Súvisiaci tovar