telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Festina Trend 16394/1

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérie
Festina Trend 16394/1 Festina Trend 16394/1
Dámske hodinky - pryžový remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
169,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 20.12.2017 14:02. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 16,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ možnost gravírování (vyrytí věnování)
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 015799

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFestina (teraz Španělsko, pôvod Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radTrend
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť30M - umývanie rúk
Hmotnosť71g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Stupnices desetinným delením
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku31mm
Remienok
Materiál remienkapolyuretán
Obvod19cm
Min.obvod14,5cm
Typ zapínaniestandardní přezka
Šírka remienku18-20 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadeniezirkóny
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška41 x 47mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka11mm
Pohon / strojček
Pohonquartz
Původjaponsko
StrojekMiyota 6P27
Funkcie
24 hodinový ciferník Dátumovka Ukazovateľ dní v týždni

Video - Festina Trend 16394/1

Zoznámte sa - Hodinky Festina Trend 16394/1

Módne dámske hodinky značky Festina Trend 16394/1 Ceramic majú púzdro vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele a k uťahovaniu slúži biely polyuretánový remienok. Guľaté púzdro v sebe ukrýva biely analógový ciferník a kryje ho nárazu odolné minerálne sklíčko. Elegantný dizajn hodiniek dotvára zirkónové osadenie. Vodotesnosť je na úrovni 30M, t.z. že ich nepoškodí náhodný styk s vodou (striekajúca voda, dážď a pod.). Pochváliť sa môžu 24 hodinovým režimom a ukazovateľom dní v týždni. Okrem už uvedeného, ponúkajú hodinky Festina Trend 16394/1 Ceramic funkciu dátumovka, ktorá zobrazuje aktuálny dátum na ciferníčku s číslami, na ktoré ukazuje malá ručička. Napájanie hodiniek je formou batérie QUARTZ.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 30M (3BAR)

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Polyuretánový remienok

Polyuretám je materiál, ktorý sa v hodinárskom priemysle používa primárne pri športových modeloch, ktoré disponujú masívnejšími puzdrami. Ide o špeciálny druh plastu, pri jeho výrobe je základnou zložkou ropa. Vlastnosti, ktoré tento materiál urobili populárnym, sú pevnosť vodeodolnosť a priepustnosť páry. To znamená, že Vás pri ich nosení nebude obťažovať spotené zápästie, ako je tomu napríklad pri modeloch s koženými remienkami.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Súvisiace skupiny: módne
Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička