telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Puma

Hodinky Puma 10414 Gradient Luminous PU104141002

Doživotná výmena batérie
Prodej ukončen
Puma 10414 Gradient Luminous PU104141002 Puma 10414 Gradient Luminous PU104141002
Pánske hodinky - silikónový řemínek, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 110384

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPuma (Německo)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť95g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku42mm
Remienok
Materiál remienkasilikón
Obvod23cm
Min.obvod17cm
Typ zapínaniestandardní přezka
Šírka remienku21-24 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška48 x 56mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka12mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Video - Puma 10414 Gradient Luminous PU104141002

Zoznámte sa - Hodinky Puma 10414 Gradient Luminous PU104141002

Pánske hodinky Puma 10414 Gradient Luminous PU104141002 sú veľmi elegantný kúsok s moderným dizajnom, ktorý pristane každému pánskemu zápästiu. Hodinky sú kombináciou oceľového puzdra a silikónového remienka. Na čiernom ciferníku vynikajú luminiscenčné ručičky a indexy. Hodinky sú vhodné pre bežné denné nosenie i do spoločnosti.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Silikónový remienok

Silikón si u zákazníkov získal v posledných rokoch veľkú obľubu, predovšetkým kvôli priaznivej cene a vlastnostiam. Je pružný, ľahký, vodeodolný a ľahko umývateľný. Navyše je tiež hypoalergénny, tzn., že nespôsobuje žiadne neadekvátne reakcie organizmu. Silikónové remienky nachádzajú uplatnenie predovšetkým pri športových typoch hodiniek, pri športe totiž svojou hmotnosťou neobťažujú, neabsorbujú pot a prepúšťajú páru. Podobne ako guma aj silikón sa získava z prírodného alebo syntetického kaučuku, len za iných podmienok.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné
Hodinky Puma jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička