telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Dámske » Secco

Hodinky Secco S A3532,2-011

Secco S A3532,2-011 Secco S A3532,2-011
Dámske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
24,90 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 25.7.2017 11:03. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ možnost gravírování (vyrytí věnování)
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 024160

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaSecco (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť35g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku23mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Šírka náramku14 mm
Typ zapínaniapružný ťah
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška28 x 33mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka8mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Video - Secco S A3532,2-011

Zoznámte sa - Hodinky Secco S A3532,2-011

Dámske hodinky Secco S A3532,2-011 sú vkusnou kombináciou oceľového puzdra a remienka, ktorý je naťahovací a netreba ho zapínať. Na bielom ciferníku figurujú čierne arabské číslice a tmavé ručičky. Hodinky svojim vzhľadom pripomínajú náramok a sú veľmi elegantné.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Pružný ťah

Ide o kovový ťah, ktorý nemá sponu a hodinky sa len navlečú na ruku. Jednotlivé články sa natiahnutím roztiahnu vďaka vloženým pérkom.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: lacné, klasické, vodeodolné, české