telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Seiko

Hodinky Seiko SNE093P1

5 rokov záruka
Prodej ukončen
Seiko SNE093P1 Seiko SNE093P1
Pánske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, seiko hardlex sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 031122

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaSeiko (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť137g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku31mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod21cm
Min.obvod15cm (upravíme zdarma)
Typ zapínaniepřeklápěcí s bočním otevíráním
Šírka náramku19-20 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
SklíčkoSeiko Hardlex
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška42 x 47mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka10mm
Pohon / strojček
PohonSolárny
Funkcie
Dátumovka Ukazovateľ dní v týždni

Video - Seiko SNE093P1

Zoznámte sa - Hodinky Seiko SNE093P1

Klasické pánske hodinky Seiko Solar SNE093P1 sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele. Vydržia tlak 10 ATM, je ich možné považovať za plne vodotesné a potápať sa s nimi až do hĺbky 8 metrov. Do guľatého púzdra je vložený čierny analógový ciferník, ktorý na pozícii 3 hodiny disponuje funkciou dvojitá dátumovka (zobrazuje aktuálny dátum a názov dňa v týždni, v jeho cudzojazyčnej skratke). Ručičky a indexy sú nanesené fluorescenčnou vrstvou, ktorá zaručuje výbornú čitateľnosť číselníka i za zhoršených svetelných podmienok. Quartzové hodinky Seiko Solar SNE093P1 používajú ako zdroj energie svetlo a ukladajú ju do samonabíjacej batérie, ktorá sa nemusí vymieňať. Opatrené sú tvrdeným minerálnym sklíčkom Seiko Hardlex, ktoré je odolnejšie voči poškriabaniu.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Hardlex

Tvrdené minerálne sklo s povrchom upraveným proti poškrabaniu, patentované ®Seiko Corporaction.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Solárne napájanie

Do hodiniek s týmto typom napájania sú integrované tzv. fotovoltaické (solárne) články, ktoré dokážu ako umelé, tak slnečné svetlo, premeniť na elektrickú energiu a hodinky tak nepretržito dobíjať. Z užívateľského hľadiska je teda najväčšou výhodnou hodiniek so solárnym napájaním absencia starostí o výmenu vybitých lítiových batérií, ktorých životnosť sa v priemere pohybuje len okolo dvoch až troch rokov (pri niektorých modeloch viac). Životnosť solárnych článkov je oproti tomu stanovená približne na 10 rokov. Táto technológia teda aj citeľne menej zaťažuje životné prostredie. V úplnej tme hodinky vydržia fungovať až 6 mesiacov. (Väčšina modelov so solárnym napájaním je ale spravidla vybavená ešte záložnou lítiovou batériou).

Súvisiace skupiny: klasické, vodeodolné, japonské
Hodinky Seiko jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička